Bruno Mars

13. října 2012 v 21:38 | the-blondess

Životopis

Peter Gene Hernandez Jr., známější pod uměleckým jménem Bruno Mars, je Americký zpěvák, skladatel a hudební producent.

Proslavil se hlavně jako spolu-skladatel a zpěvák singlů "Nothin' on You" od B.o.B, a "Billionaire" od Travie McCoye. Také se podílel na mezinárodních hitech jako "Right Round" - Flo Rida a "Wavin' Flag" - K'naan.

Život a kariéra
Peter Gene Hernandez Jr. se narodil (a vyrůstal na Havaji) rodičům Peter Hernandez a Bernadette "Bernie" s Puerto Ricánským a Filipínským původem. Bruno je jeden ze šesti děti, (bratr Eric a sestry Jaime "Kailani", Tiara, Tahiti a Presley).

Pochází z muzikantské rodiny. Od mala předváděl písně takových vlivných umělců jako je Michael Jackson a Elvis Presley.

V roce 1990 byl Hernandez ztvárněný v časopisu "MidWeek" jako "Malý Elvis". On také hrál malého Elvise ve filmu "Líbánky v Las Vegas" v roce 1992. Navštěvoval školu - President Theodore Roosevelt , promoval v roce 2003 v 17ti letech, krátce po tom se přestěhoval do Los Angeles, aby pokračoval v hudební kariéře.

Jeho první hudební vystupení jako zpěváka bylo ve "Far*East Movement" druhém studiovém albu - Animal - kde se objevil na stopě "3D", produkovali - The Stereotypes.

Než se stál úspěšný sólový umělec, byl také uznalý hudební producent, napsal písně pro - Flo Rida, Alexandra Burke, Travis McCoy, Adam Levine, Brandy, Sean Kingston a také spolu-napsal
hit Sugababes - "Get Sexy" a poskytl doprovodné vokály na jejich album "Sweet 7".

Dosáhl výtečnosti jako sólový umělec a to nejen psaním, ale i spolupráci na hitech "Nothin' on You" - B.o.B. a Travie McCoy "Billionaire".

Brzy po tomto úspěchu bylo oznámeno, že Mars vydá své debutové EP s názvem "It´s Better If You Don´t Understand" 11.května 2010..

Jeho debutový singl, "Just the Way You Are", z jeho nadcházejícího studiového alba, byl zveřejněn 19.července 2010.

Marsovo debutové album - Doo-Wops & Hooligans - vyšlo 5. října 2010.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama